51 način da ovo ljeto učinis nezaboravnim

Evropski ljetnji kursevi su u trajanju od 7 do 14 dana i svaki od njih okuplja oko 30 internacionalnih studenata. Pravo učešća imaju svi studenti iz Crne Gore. Kursevi se organizuju u preko 50 različitih gradova Evrope i na teme iz preko 30 različitih oblasti, uključujući tehnologiju, inženjerstvo, biotehniku, medicinu, marketing, biznis i obrazovanje. Crnogorski studenti plaćaju 20% od ukupne kotizacije, što podrazumijeva od 0 do 11 eura u zavisnosti od kursa za koji se prijavljuju. U cijenu su uključeni svi troškovi: hrana, smještaj, društvene i akademske aktivnosti. Na kraju kursa se dobija i sertifikat, koji može nositi i određeni broj ECTS kredita.
Kursevi se sastoje od akademskog dijela, u okviru kojeg su organizovane različite radionice, predavanja, posjete kompanijama i društvenog dijela u okviru kojeg su organizovane posjete kulturno-istorijskim građevinama i prirodnim ljepotama. Ovo ne samo da je odlična prilika da studenti nauče nešto novo, već i da se sjajno zabave i steknu prijatelje širom Evrope!
Prijavljujete se slanjem motivacionog pisma i odgovorom na 2 ili 3 pitanja. Fakultet koji studirate vas ne ograničava da se prijavite na kurs iz te oblasti.
Pozivamo sve studente da u srijedu, 7. marta u 19:00h, u Mtel digitalnoj fabrici prisustvuju besplatnoj prezentaciji evropskih ljetnjih kurseva za studente. Imaćete priliku da čujete sve detaljnije informacije o kursevima, načinu apliciranja, kao i iskustva nekih od prethodnih učesnika.
Prezentaciji možete prisustvovati popunjavanjem prijave. Popunjavanje prijave je obavezno.
Više informacija, način apliciranja i listu kurseva možete naći na: www.best.eu.org/courses. Prijave traju do 18. Marta.
Kurseve organizuje studentska organizacija BEST (Board of European Students of Technology), koja od 1989. godine radi na razvoju i usavršavanju mladih širom Evrope.

main