Čuli ste pojam STEM na televiziji ili pročitali u nekom naučnom članku ili možda čuli za prvu STEM konferenciju u Crnoj Gori, a niste sigurni šta je to? Mi smo tu da vam damo odgovor!

Engleski pojam STEM se javlja kao skraćenica, koji upućuje na nekoliko akademskih disciplina: nauka (Science), tehnologija (Technology), inženjering (Engineering) i matematika (Mathematics).

Svakodnevni primjeri iz života podstiču svjetske stručnjake da ukazuju na važnost obrazovanja iz STEM oblasti i da stave do znanja koliko su savremene škole dužne da to obrazovanje bude podjednako obezbijeđeno svim učenicima. Naš svijet trpi kontinualne promjene. Kako se on mijenja, tako moramo i mi. Jedna od najvećih žrtava promjena jeste upravo tehnologija koja svakodnevno napreduje. Taj napredak zahtijeva konstatan rad na razvoju našeg intelekta. Bez obzira čime će se pojedinac baviti, STEM predmeti biće mu neophodni za uspješno snalaženje na sadašnjem i budućem tržištu rada. Iskustva pokazuju da je procenat nezapošljenih veoma nizak, kada je riječ o stručnjacima koji posjeduju STEM znanja i vještine.

Prva STEMcon konferencija u Crnoj Gori!

STEMcon konferencija ima zadatak da na jednom mjestu okupi kako stručnjake iz ovih oblasti tako i mlade koji vide svoju budućnost u istim. Ova konferencija u svijetu nije novina, ali u Crnoj Gori jeste. Međutim, BEST Podgorica će 20.aprila to promijeniti i organizovati prvu konferenciju u STEM oblasti u Crnoj Gori koja će ugostiti sve zainteresovane na jednodnevnoj seriji predavanja u Rektoratu Univerziteta Crne Gore.

Učesnici STEMcon konferencije biće u prilici da prisustvuju predavanjima održanih od strane uglednih inženjera, profesora na fakultetima i predstavnika kompanija. Navedeni stručnjaci će u kratkim besjedama govoriti o ovoj sferi, poziciji mladih inženjera danas i svjetskim inovacijama u inženjerstvu koje mijenjaju svijet, zanimljivosti u ovim oblastima ili inspirativne priče iz njihovih života.

Predavanja za cilj imaju da inspirišu i podstaknu mlade u Crnoj Gori kao i da predstave kakve su prilike za razvoj našeg društva u ovim oblastima. Na kraju dana održaće se panel diskusija na kojoj će naši učesnici razgovarati o naučno-poslovnoj sceni u Crnoj Gori i mogućnostima za uspjeh na našem tržištu. Svijet koji nas okružuje i način na koji mi u njemu funkcionišemo, već je uveliko zahvaćen digitalnom transformacijom. STEM nauke se konstantno razvijaju i napreduju. Neprestano učenje i napredovanje su preduslovi da održimo taj razvoj.

Budi i ti dio oblasti koja unaprijeđuje naš svijet!

Za učešće na konferenciji možete se prijaviti preko sljedećeg linka: http://best.ac.me/?page_id=538