Be an Ironman among the machines

BEST Podgorica po sedmi put organizuje Ljetnji akademski kurs. Ovogodišnja tema je robotika, a sam kurs nosi naziv „Be an Ironman among the machines“.

Kurs će trajati od 08. do 15. jula. Prvih 5 dana će učesnici provesti u Podgorici slušajući predavanja stručnjaka iz oblasti robotike, a zatim će imati priliku da polažu ispit i dobiju potvrdu o stečenom znanju. Ukupno je 22 polaznika kursa iz 11 evropskih zemalja. Stoga će predavanja slušati na engleskom jeziku.

Osim mogućnosti za sticanje znanja, vještina i iskustava relevantnih za dalji profesionalni razvoj, učesnici će imati priliku da se upoznaju sa kulturom i ljepotama Crne Gore. Uz predavanja, kurs obuhvata i određene slobodne aktivnosti među koje spadaju: obilazak nacionalnih parkova Skadarsko jezero i Lovćen, obilazak Njegoševog mauzoleja i brojne druge. Posljednja 2 dana participanti će provesti u Kotoru, a biće posvećena druženju i slobodnim aktivnostima.

Pravo učešća na akademskim kursevima imaju studenti iz 33 evropske zemlje u kojima je BEST prisutan.