7 godina tradicije

Od startup-a do robotike

Akademski kursevi su još jedna aktivnost u nizu po kojima je BEST prepoznatljiv. Specifičnost ovih kurseva je u tome što na samom kraju, nakon pohađanja predavanja, učesnici polažu ispit na osnovu kog dobijaju sertifikat o stečenom znanju.

Cilj akademskih kurseva je prije svega omogućiti studentima sticanje znanja i usavršavanje vještina. Ništa manje značajno nije ni to što na ovaj način mladi imaju priliku da se druže, stvaraju internacionalna prijateljstva, upoznaju nova mjesta i kulture, stiču razna iskustva i stvaraju nezaboravne uspomene. Tako se razvijaju i na ličnom i na profesionalnom nivou. Kursevi traju od 7 do 15 dana. Organizuju se tokom sva 4 godišnja doba, a okupljaju u prosjeku po 22 učesnika.

Naša lokalna grupa, BEST Podgorica, akademske kurseve organizuje tokom ljeta. Do sada smo uspješno organizovali čak 6 kurseva na različite zanimljive teme. Polaznici su imali priliku da slušaju o startup-u, izgradnji mostova, androidima, LED rasvjeti, preduzetništvu i kriptovalutama. Predavanja su držali univerzitetski profesori i stručnjaci iz tih oblasti. Nakon petodnevnih predavanja i polaganja ispita održanih u Podgorici, posljednja 2 dana proveli bi družeći se u Kotoru. Osim učenja i druženja, kurs omogućava stranim studentima da se upoznaju sa crnogorskom kulturom i znamenitostima. Nezaobilazne su posjete Njegoševom mauzoleju, Skadarskom jezeru, krstarenje Bokom i brojne druge aktivnosti.

Ove godine pripremamo još jedan Ljetnji akademski kurs. Tema je robotika, a naziv „Be an Ironman among the machines“.